Київський пологовий будинок № 5
Направлення

Грудне вигодовування


З моменту появи на світ Вашої дитини вона постійно знаходиться з Вами. Перший контакт з Вашим малюком відбувається у пологовій залі. Як тільки Ваша дитина з'явилась на світ, акушерка негайно викладає її Вам на живіт, надягає на неї шапочку, шкарпетки та вкриває Вас обох ковдрою для збереження тепла. Приблизно за півгодини після народження (може бути раніше або пізніше) дитинка почне рухатись і підповзати до грудей.

Це ознака того, що вона вже готова почати смоктати груди. Ось тоді і відбудеться перший досвід грудного годування. Спочатку акушерка допоможе Вам прикласти дитинку до грудей, а потім Ви та Ваша дитина самі зможете впоратись, і згодом Ви створите чудову команду, якій грудне вигодовування буде приносити задоволення та радість.

Годування груддю

Грудне молоко набувало своїх властивостей в процесі еволюції протягом багатьох мільйонів років, саме тому воно ідеальне для малюків. Воно стале за своїм складом нутрієнтів і містить усі поживні речовини, потрібні малюку в перші 6 місяців життя.

Грудне молоко чисте та безпечне. Воно завжди правильної температури та не може забруднитися.

 

Годування грудьми допомагає Вам швидше втратити зайву вагу після народження дитини.

Молоко зроблене з коров'ячого молока, яке підходить тільки для телят! Коров’яче молоко не захищає Вашого малюка від інфекцій, розладів шлунку, застуди та багатьох дитячих хвороб. Також коров’яче молоко не містить багатьох мінералів, вітамінів та інших компонентів для гармонійного розвитку Вашої дитини.

Вигодовування малюка сумішами та коров’ячим молоком дорого коштує: Вам доведеться купити пляшки, соски, молоко або суміш та стерилізувати все це перед кожним застосуванням.

Годувати дитину потрібно кожного разу - коли Ваш малюк бажає цього.

Ви, напевне, помічаєте, що звичайно Ваш малюк їсть, а потім спить. Якщо Вам пощастить, дитина може спати 3-5 годин вночі, але пам'ятайте, що Ваш малюк ще не навчився розрізняти час. Багато малюків довго не розуміють, що нічний час - для сну! Тому Ви повинні годувати Вашого малюка і вдень і вночі, якнайменше, кожні 2-3 години.

Вигодовування

Спочатку більшість малюків годуються 8-10 разів на добу. Часті годування необхідні спочатку, щоб стимулювати Ваші груди і встановити повне молочне постачання. Оскільки протягом кількох тижнів Ваше молоко зміниться, щоб відповідати потребам більш дорослого малюка, проміжки між годуваннями, можливо, стануть довшими.

Малюки смокчуть груди не тільки для годування. Ваші груди - це їжа, напій, любов, комфорт і безпека для Вашої дитини. Якщо Ви прикладаєте свого малюка до грудей кожного разу, коли він просить, Ви не можете йому зашкодити, а тільки зробите його більш здоровим, щасливим та задоволеним.

 

Чи є грудне вигодовування болючим для матері?

Якщо Ви правильно приклали малюка до грудей, грудне годування для Вас - безболісне. Але, якщо Ви неправильно приклали дитину до грудей і Ваші соски ушкоджуються, тоді годування стає болісним. Під час перебування в пологовому будинку Вам нададуть вичерпну інформацію щодо грудного вигодовування та практично допоможуть Вам прикласти Вашу дитину до грудей. Звертайтеся за допомогою!

Протягом першого тижня Ви, можливо, відчуватимете неприємні відчуття протягом декількох секунд, коли малюк починає смоктати, але через деякий час це проходить. Ваші груди не звикли годувати дитину кожні декілька годин, але це тимчасово, і згодом грудне вигодовування буде для Вас задоволенням!

 

Що мені робити, якщо на мою думку у мене недостатня кількість молока?

Думайте позитивно! Немає ніякої причини зниження кількості молока, якщо Ви годуєте свого малюка кожного разу, коли він голодний.

Коли Ваш малюк висмоктує молоко, Ваші груди, відповідно, утворюють більше молока. Отже, чим частіше Ви годуєте свого малюка, тим більше молока утворюється. Не накопичуйте молоко в грудях для годування, це сповільнює утворення нового молока.

Годування малюка

Для того, щоб Ви і Ваша дитина змогли насолодитися грудним вигодовуванням та спілкуванням, доречним буде контакт шкіра-до-шкіри. Роздягніть свого малюка, залиште лише його підгузку та покладіть його собі на груди під Вашу сорочку. Таким чином Ви отримаєте прекрасний контакт шкіра-до-шкіри. Намагайтесь робити це якомога частіше. Це збільшить рівень гормонів, що відповідають за вироблення та виділення молока, надасть Вам впевненості в грудному вигодовуванні та сприятиме створенню міцного психоемоційного контакту між Вами та Вашим малюком.

Пам'ятайте, що діти мають стрибки зросту приблизно в 3 тижні, 6 тижнів та 3 місяці. Вони зростають дуже швидко в цей час і потребують більш частішого годування, тому що, вони відчувають себе голоднішими. Це може змусити Вас відчути, що Ваше молоко скінчилось. Це не так! Спробуйте наступні рекомендації, і все знову буде добре.

 

Для збільшення об'єму молока необхідно:

Перевіряти позицію малюка при вигодовуванні. Якщо він не висмокче молоко з Вашої груді - його кількість для наступних годувань буде значно меншою

 

  • годуйте частіше протягом декількох днів (щонайменше кожні 2 години протягом дня та хоч раз вночі);
  • споживайте достатню кількість їжі;
  • відпочивайте разом з малюком, коли він відпочиває. Не намагайтеся бути СУПЕР-мамою - її не існує!
  • намагайтесь спланувати свій щоденний графік перебування разом з малюком: спіть разом з ним, прогулюйтесь разом, робіть дрібну роботу, коли Ваш малюк у Вас на руках, або у контакті шкіра-до-шкіри.