Київський пологовий будинок № 5
Направлення

«Пологи без обмежень »


Куратор проекту

Рудченко Світлана Юріївна

Рудченко
Світлана Юріївна
Телефон:
+38 066 515 29 90

Акушерка, доула
 

 

Лікарі проекту

Ахрамєєв Сергій Ігорович 
Ахрамєєв Сергій Ігорович
Лікар акушер-гінеколог
Берестовий Владислав Олегович
Берестовий Владислав Олегович
Лікар акушер-гінеколог
 
 
Бікініна Ірина Володимирівна 
Лікар акушер-гінеколог  

 

 
 

 

 

                                 

 

Спічак Катерина Олегівна 
Лікар акушер-гінеколог

 

Сокол Інна Вікторівна 
Сокол Інна Вікторівна
Лікар акушер-гінеколог

 

 
Явір Владислав Сергійович
Лікар акушер гінеколог 

 

 

 

Ляшко Мар'яна Богданівна  
Лікар акушер-гінеколог
 

 

 
 

 

 

 

«Пологи без обмежень » — це програма, яка розроблена для вагітних жінок, які хочуть народити, як вдома.

 
  • Кімната для пологів обладнана по-домашньому: зручний диван, гамак, на вікнах - затишні штори, приглушене світло, врахували навіть бажання народжувати у воді - поставили ванну в кімнаті;

  • Присутнім при народженні дитини можуть ті, кого жінка вважатиме за потрібне бачити, - чоловік, батьки, подруга, доула, психолог, який супроводжує пологи;

  • В цих стінах слова «не можна» для вагітної жінки не існує. Вона сама інтуїтивно відчуває, що для неї краще в даний момент (вона може співати, танцювати з чоловіком при свічках або пити трав'яний чай, наприклад);

  • Якщо все йде нормально і медична допомога не потрібна, лікарі не втручаються, тільки спостерігають за процесом. А в разі необхідності допомагають.

 

У Київському пологовому будинку № 5 зараз обладнані сім кімнат для таких пологів.

Кімнати для «домашніх пологів» в стінах Київського пологового будинку №5 завжди раді вам і вашим малюкам.

 

Є два варіанти перебування в таких палатах:

  •  Ви берете в оренду одну з наших кімнат на час пологів (сюди входить обов'язкова присутність чергової бригади). На пологи ви можете запросити свою Доулу або будь-якого супроводжуючого.

  • На 36 тижні ви підписуєте обмінну карту. Особистий лікар і акушерка супроводжують вас до пологів, приїжджають на пологи і супроводжують пізній післяпологовий період (40 днів після народження малюка). Після пологів ви ще добу перебуваєте в цій палаті.

 

Чи всі жінки можуть народжувати в кімнатах для домашніх пологів?

Є жінки, які входять до групи ризику і мають протипоказання для пологів в таких кімнатах. Тому я і лікар, який веде вагітність, обов'язково збираємо анамнез на кожну породілю. Якщо жінка, наприклад, страждає хронічним захворюванням, ми обговорюємо з нею, як краще вчинити. Можливо, їй краще народжувати в пологовому залі, оснащеному апаратурою. Або якщо є показання до кесаревого розтину, ми відразу його плануємо. Але дату не призначаємо, а даємо право дитині вибрати самому, коли пора з'явитися на світло. Тобто кесарів розтин проводять, коли починається пологова діяльність.

Але в будь-якому випадку ми повідомляємо всім майбутнім мамам, які вирішили народжувати в цій кімнаті, про те, що у нас завжди є «план А» і «план Б».

Програма домашніх пологів дозволяє повернутися до витоків, до природних процесів. Але в той же час ми не пропустимо моменту, якщо раптом почнуться серйозні ускладнення.

Коли жінка йде народжувати в кімнату для домашніх пологів, ми завжди дотримуємося «плану А»: жінка народжує, і протягом доби, як правило, 90% мам ми відпускаємо додому, тому що вагітність і пологи - це не хвороба.

Тобто, ми максимально створюємо для жінки домашні, спокійні, комфортні умови, але, в разі необхідності, ми повинні спрацювати якісно і оперативно, щоб надати першу допомогу мамі і дитині.

Тому якщо раптом щось пішло не так, навіть в процесі пологів, ми негайно приступаємо до «плану Б».

У 3-5 хвилинах від кімнати для домашніх пологів знаходяться стаціонарний пологовий зал і операційна. Причин для переходу туди може бути декілька, наприклад:

  • Дитина в процесі пологів починає страждати;

  • Жінка входить в слабкість пологової діяльності;

  • Гальмування розкриття шийки матки та інше.

Тому, якщо у вас немає серйозних протипоказань для пологів в подібних кімнатах, ви можете не переживати про всякі «а раптом ...». Ми вже про все потурбувалися. Бажаю вам тільки легких пологів, і нехай "план Б" вас не торкнеться!


Кімната для домашніх пологів була створена для того, щоб жінка максимально комфортно, як в домашніх умовах, могла народити дитину.

Кімната для пологів

У цій кімнаті є:

  • Ліжко;

  • Ванна/душ (використовується як розслаблюючий спосіб, який сприяє кращому розкриттю і є альтернативою епідуральної анестезії);

  • Фітбол (м’яч) і шведська стінка (під час перейм жінка може сідати на м'ячик, руками триматися за поручні і тягнутися, витягати спину. Так їй набагато легше переносити перейми. Є жінки, які просто в положенні стоячи тримаються за ці поручні);

  • Чайник, столик, де жінка може під час пологів пити чай, їсти. Це те, чого не можна робити в стаціонарному пологовому залі;

  • Стільчик для пологів. У цій кімнаті жінка може народжувати в зручному для неї положенні;

  • Портативний монітор, яким з певною періодичністю вислуховується серцебиття плода. Жінка при цьому може вільно рухатися, пити чай, слухати музику, дивитися фільми.

 

Ванна — це прекрасна альтернатива епідуральної анестезії.

На сьогоднішній день епідуральна анестезія є найчастішим способом медикаментозного знеболення пологів: вона розслабляє, завдяки їй шийка матки швидше розкривається, і пологи протікають легше. Звичайно, при її використанні пологи проходять практично безболісно. Але все ж таке знеболення є втручанням в природний процес пологів. І тому використовувати її без показань не рекомендується. Натомість пропонується вам прийняти ванну, розслабитися і спокійно народити.


Для чого потрібна ванна в кімнаті для домашніх пологів?

Деякі жінки впевнені, що вона необхідна лише для прийняття в ній пологів. Так, такі пологи ми теж практикуємо. Але спираючись на наш досвід, можемо сказати, що під час потуг, жінці досить складно згрупуватися у воді і породілля, як правило, проситься на «сушу».

А ось прийняття ванної в період перейм надає розслабляючу дію і сприяє кращому розкриттю шийки матки. Вона може з легкістю замінити вам епідуральну анестезію і природним чином полегшити пологи.


Стільчик для пологів — мобільний помічник для пологів у вертикальному положенні. Як же на ньому приймають пологи?

Жінка займає максимально зручне положення, ногами впирається в підлогу, ручки тягне на себе. Є можливість зафіксувати спину. Ззаду може сидіти доула, тато, подруга. На потужний період (коли перейми переходять в потуги) жінка набирає повні легені повітря, і десь за третю потугу має народитися дитина. Це пояснюється тим, що сила земного тяжіння допомагає їй тужитися, а м'язи тазового дна і промежини знаходяться в стані, максимально зручному при виході плода, що в свою чергу зменшує розриви і прискорює перебіг пологів.

На жаль, стільчики для пологів є далеко не у всіх пологових будинках, хоча зрушення в цьому напрямку вже точно є. Київський пологовий будинок №5 активно практикує вертикальні пологи, використовуючи стільчики.


Шведська стінка — це те, що потрібно для ефективного розслаблення під час пологів!

Вона використовується для прийняття зручних поз і зняття болю в першому періоді пологів. Вправи біля сходів знімають навантаження з хребта, розтягують м'язи малого тазу, покращують кровообіг. Коли ви перебуваєте в вертикальному положенні, та ще й в розслабленому стані, малюкові легше просуватися по пологовим шляхам. Всі вправи дуже прості.

Втаньте спиною до стінки, тримаючись за перекладину. Повільно згинайте коліна і опускайтеся вниз. Перебуваєте в такому положенні, скільки зможете, тільки не відривайте ноги від підлоги. Злегка посувайте стегнами: спочатку вперед-назад, потім вправо-вліво.


Сядьте на м'ячик  і руками тримайтеся за поручні, так ви зможете тягнутися, витягати спину.

Ці вправи принесуть вам значне полегшення при переймах.